PlayStation 4’e Yeni Özellikler Geliyor

PlayStation 4’e Yeni Özellikler Geliyor

PlayStation 4 sahipleri için kullanıma sunulacak olan 2.50 Yukimura güncellemesi ile oyuncuların açma/kapama düğmesine tek dokunuşla oyunları neredeyse anında dondurup yeniden başlatmasına imkan veren ve büyük bir heyecanla beklenen Suspend & Resume fonksiyonunun geleceği müjdelendi.

Güncellemenin diğer başlıca özellikler arasında; hem Remote hem de Share Play’de 60 FPS aktarım ve geliştirilmiş kupa entegrasyonu da bulunuyor. Ayrıca, Yukimura ile Facebook arkadaş bulma ve özellikleri ile PS4 üzerindeki görüntüleri doğrudan Dailymotion üzerinde paylaşma özelliği de geliyor.

PS4’ün sosyal açıdan eşsiz deneyim sunması için; Yukimura aynı zamanda Facebook üzerindeki arkadaşlarınızı doğrudan PS4 arkadaş listenize taşıma fırsatını da sağlayacak. Bu sayede oyuncular birbirlerini bulup beraber oyun oynayabilecek.

playstation-1426507930

Yukimura ile sistem ayalarında da değişiklikler yapılacak. Aralarında tersine çevrilmiş renkler, metin okuma, büyütülmüş metin, daha kalın yazı karakterleri, daha yüksek kontrastlı kullanıcı ara yüzü seçeneklerinin yanı sıra gösterilen resimlerde zoomlama özelliği de bu güncelleme ile gelecek.

Kullanıcıların aynı zamanda DualShock 4 için kendi özel ihtiyaçlarını karşılayacak özel düğme konfigürasyonları da ekleyebilecek olması, her oyuncunun kendi alışkanlıkları ve oyun tarzına uygun bir kontrol kurgusuna sahip olmasını mümkün kılacak.

Yukimura kod adını taşıyan PS4 Sistem Yazılımı Güncelleme Sürüm 2.5, yakında Türkiye’deki oyunculara sunulacak.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+ Whatsapp
Etiketler: , 26